Nowy numer 48/2023 Archiwum

Postawa nastolatków powinna być dla innych inspiracją

Dwóch uczniów sądeckiego "gastronoma" pomogło okradzionej kobiecie. Dziś podziękował im komendant sądeckiej Policji.

Jak informuje sądecka Policja, do zdarzenia doszło 2 listopada w rejonie skrzyżowania ulicy Stanisława Staszica z ulicą Jagiellońską w Nowym Sączu, kiedy uczniowie pobliskiego Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu wracali z wycieczki do budynku szkoły. Wówczas nieznajoma kobieta zaczęła krzyczeć, że została okradziona. Adrian i Łukasz natychmiast ruszyli jej z pomocą. Dogonili złodzieja, odebrali mu plecak i zwrócili właścicielce, która była im bardzo wdzięczna za bohaterską postawę.

Dziś za tę postawę podziękował uczniom „gastronoma” szef sądeckich policjantów insp. dr Krzysztof Dymura, w obecności swojego zastępcy mł. insp. Adama Bukańskiego. Komendant przekazał wyrazy uznania również rodzicom Adriana i Łukasza, a także pogratulował wzorowych uczniów obecnej na spotkaniu dyrektor placówki Katarzynie Jankowicz oraz nauczycielce Beacie Pawłowskiej.

Szef sądeckich policjantów, wręczając okolicznościowe listy gratulacyjne, podkreślił, że „we współczesnym świecie pełnym obojętności na los drugiego człowieka postawa zaprezentowana przez nastolatków jest godna pochwały i powinna być dla innych inspiracją”. Wyraził także przekonanie, że to doświadczenie, które z pewnością jest powodem do dumy, będzie w przyszłości motywować Adriana i Łukasza do kolejnych prospołecznych działań, a dla rówieśników będzie dobrym przykładem".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy