Nowy numer 15/2024 Archiwum

Nasz człowiek na czele KSM w Polsce

Adam Sołtys z diecezji tarnowskiej został wybrany na przewodniczącego Rady Krajowej KSM, tym samym stanął na czele tej organizacji w Polsce.

Decyzje te zapadły w czasie zebrania Rady Krajowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które odbyły się w Gnieźnie. Adam Sołtys był dotychczas zastępcą przewodniczącego RK KSM. W KSM Diecezji Tarnowskiej pełni funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

"Staram się życie układać wg słów św. Izydora z Sewilli: Ucz się, jakbyś miał żyć wiecznie, żyj jakbyś miał umrzeć jutro, które prowadzą do łączenia mojej wiary i zamiłowania do różnorodnej wiedzy. Ukończyłem Zarządzanie i Inżynierię Produkcji na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uwielbiam anegdoty i każdą możliwość poznania drugiego człowieka, więc rozmowy są zawsze mile widziane. W KSM miałem okazję działać na wszystkich szczeblach i różnych posługach, funkcjach. Przez to doświadczenie widzę ile może dać młodym KSM oraz jak ważna w tym wszystkim jest uwaga poświęcona drugiemu człowiekowi. Rozumiem też złożoność naszego Stowarzyszenia i widzę, z jakimi mierzy się trudnościami, a gdzie ma swoje mocne strony. KSM to dla mnie służba dla innych i z innymi oraz wyzwanie. Moim celem jest więc, poprzez służbę i współpracę, zwyciężyć wszystkie wyzwania, jakie staną przed Stowarzyszeniem" - pisze Adam Sołtys w wizytówce na stronie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy