Nowy numer 20/2024 Archiwum

Żywy - największa tajemnica wiary

Dziś w Tarnowie odbędzie się II Katedralne Forum Eucharystyczne. Okazją jest 6. rocznica rozpoczęcia całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu w bazylice.

W sobotę 20 kwietnia w Tarnowie odbędzie się II Katedralne Forum Eucharystyczne. Okazją jest 6. rocznica rozpoczęcia całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu w tarnowskiej katedrze.

Wydarzenie rozpocznie się o 14.45 w auli Jana Pawła II. W czasie forum, któremu towarzyszy hasło „Miłosna uwaga” św. Jana od Krzyża, dwie konferencje wygłosi karmelita bosy o. Marian Zawada. Odbędzie się też projekcja filmu „Żywy - największa tajemnica wiary”. To świadectwa osób, które adorują Najświętszy Sakrament. Jego zapowiedź można zobaczyć tutaj:

Żywy Największa Tajemnica Wiary | Zwiastun PL
Rafael Film

W to, że Jezus w Najświętszym Sakramencie troszczy się o nas, jest obecny i żywy, nie wątpią też osoby adorujące Go w tarnowskiej katedrze. Pani Ewa Kapłańska, która dba o to, by w katedrze nigdy nie był sam i układa grafik osób adorujących oraz prowadzi kronikę tej wspólnoty, zamieszcza w niej także świadectwa wymodlonych przed Najświętszym Sakramentem spraw, cudów, przemian ludzi.

Raz nam opowiadała o jednej ze swoich nocnych adoracji. - Była 2 lub 3 w nocy. W pobliżu wejścia do kaplicy zatrzymało się kilkoro panów, na pewno pod wpływem alkoholu, głośno rozmawiali. Bałam się, czułam się nieswojo, ale żeby się nie denerwować, otworzyłam sobie w komórce jakiś losowy fragment z Pisma Świętego i czytam: „Nie lękaj się ich, bo ja jestem z Tobą, by Cię chronić” (Jr 1,8). Totalnie wymiękłam. Łzy mi się polały z oczu - wspomina.

II Katedralne Forum Eucharystyczne zakończy się Mszą św. o godz. 18 i całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu. Szczegółowy plan zobacz na plakacie:

Żywy - największa tajemnica wiary   Plakat. materiał organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy