Parafia św. Mikołaja w Lubzinie powitała relikwie św. Andrzeja Boboli. Chce jeszcze częściej modlić się przy nich za ojczyznę.
W wybudowanej na początku XX wieku według projektu Teodora Talowskiego świątyni dotąd przechowywane były relikwie św. Jana Pawła II, a w kaplicy dojazdowej w Brzezówce bł. Karoliny.
Zobacz film:
Kościół pw. św. Mikołaja w Lubzinie- 7 kwietnia bieżącego roku pojechaliśmy pielgrzymką do Warszawy, by odebrać, przyznane nam wcześniej, relikwie pierwszego stopnia św. Andrzeja Boboli - mówi ks. proboszcz. Ryszard Pietrasik.
Jak podkreśla duszpasterz, kult patrona Polski ma w Lubzinie już przedwojenną tradycję. - W ołtarzu bocznym znajduje się piękny obraz św. Andrzeja Boboli, datowany na lata XX. ubiegłego wieku. Pomyśleliśmy, żeby jeszcze bardziej wzmocnić kult tego świętego, prosząc o jego relikwie, przy których chcemy się jeszcze częściej modlić w intencji ojczyzny, zwłaszcza w obecnych niełatwych czasach - dodaje ks. Pietrasik.
Relikwie patrona Polski zostały uroczyście wprowadzone 16 maja przez bp. Stanisława Salaterskiego, który podkreślił w homilii, że św. Andrzej Bobola jest dla współczesnych Polaków nauczycielem jedności.
Zobacz film:
Wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli do kościoła w LubzinieKaznodzieja wskazał również na św. Andrzeja jako przykład pracy nad sobą i poświęcenia swojego życia dla ratowania dusz. Nazywano go nawet z tego powodu duszochwatem.
- Jego pełne ofiary życie i męczeńska śmierć wskazują też na niebo jako cel ludzkiego życia, o którym dziś żyjący zaczynają zapominać i tracić z oczu perspektywę wieczności, bez której doczesność traci swój sens - mówił biskup.
Posłuchaj fragmentu homilii:
Św. Andrzej Bobola - nauczyciel jednościOłtarz i relikwie św. Andrzeja Boboli będą gromadziły mieszkańców Lubziny i parafii na modlitwie za ojczyznę 16. dnia każdego miesiąca.
Warto dodać, że wizerunek patrona Polski ma swoją niezwykłą tajemnicę, o której napiszemy w numerze 22 „Gościa Tarnowskiego”, który ukaże się 2 czerwca.