W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego dołączyło 33 nowych. Poszło kolejne zamówienie na ławki do prezbiterium, żeby się pomieścili na niedzielnych Mszach.
W niedzielę Pięćdziesiątnicy we wspólnocie parafialnej w Łącku do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostało włączonych 33 ministrantów, którzy poprzez liturgię pragną odkrywać działanie Ducha Świętego. Do posługi ministranta pobłogosławił ich ks. Sylwester Brzeźny - diecezjalny duszpasterz LSO. W homilii zaznaczył, że „bycie we wspólnocie ponad 160 ministrantów, lektorów, ceremoniarzy to ogromna radość, która ma owocować nowymi przyjaźniami, a szczególnie jedyną, wyjątkową przyjaźnią z Bogiem”.
33 nowych ministrantów, który zostali włączeni do grona LSO w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego przez ks. Sylwestra Brzeźnego. arch. parafi w ŁąckuW łąckiej parafii obecnie przy ołtarzu posługuje w sumie 169 ministrantów, lektorów i ceremoniarzy. Skąd tam w młodych ludziach taki zapał? Opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza w tej parafii ks. Jan Kurek przekonuje, że odpowiedzią na tę liczbę jest świętość miejscowych rodzin i to, że parafia jest jak rodzina. - Szokujące jest to, że nie ksiądz, ale sami chłopcy zapraszają jeden drugiego do służby. A mnie to często zawstydza. To jest ewenement tej wspólnoty, najpiękniejsza ewangelizacja, kiedy przykład kolegów zachęca innych. Zdarza się, że w ciągu roku dołączają kolejni, w których to pragnienie służby Jezusowi zrodziło się później, właśnie pod wpływem przykładu rówieśników. Co ważne, tych 169 chłopców przy ołtarzu to nie liczba na papierze, ale wszyscy są czynni i służą gorliwie nie tylko od święta - tłumaczy kapłan.
Łąckich ministrantów wyróżnia nie tylko strój. arch. parafii w ŁąckuTo dlatego już jakiś czas temu trzeba było dorobić ławek do prezbiterium, żeby się w nim pomieścili wszyscy służący na niedzielnych Mszach. I już poszło zamówienie na kolejne. Liturgiczna Służba Ołtarza w Łącku wyróżnia się nie tylko liczbą, ale także wyjątkowymi strojami liturgicznymi, które posiadają regionalne akcenty górali łąckich.