Kolejne 22 dziewczynki z parafii Żegocina chcą naśladować Maryję

To piękny prezent dla tej wspólnoty, której patronuje św. Mikołaj, a świętowanie odpustu w jakiejś mierze wydłużyło się tutaj na trzy dni.

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

|

GOSC.PL

dodane 09.12.2025 16:48

Trudno powiedzieć, czy już można uznać to za swego rodzaju fenomen, ale faktem jest, że popularność Dziewczęcej Służby Maryjnej stale rośnie i coraz więcej dziewczynek chce w duchu tej formacji wzrastać. Dowodzi tego rekordowa liczba kandydatek na przewodniczki, które zgłosiły się na tegoroczny kurs. Potwierdza to także przykład parafii w Żegocinie, gdzie wczoraj, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, do DSM zostały włączone kolejne 22 dziewczynki.

Kolejne 22 dziewczynki z parafii Żegocina chcą naśladować Maryję   22 nowe DSM-ki w tej parafii. Anna Rogala

To piękny prezent dla tej wspólnoty, której patronuje św. Mikołaj, a świętowanie odpustu w jakiejś mierze wydłużyło się tutaj na trzy dni. Na jego rozpoczęcie w sobotę 6 grudnia modlił się z żegocińską parafią biskup Leszek Leszkiewicz. Wygłosił słowo Boże i przewodniczył odpustowej sumie, którą razem z nim koncelebrowali kapłani z tej parafii z proboszczem ks. Bogusławem Pasierbem na czele, dwóch rodaków - ks. płk Zbigniew Kępa i ks. Janusz Sądel - oraz ks. Jan Wąchała, ks. Andrzej Dźwigaj i ks. Leszek Babraj.

Kolejne 22 dziewczynki z parafii Żegocina chcą naśladować Maryję   Pamiątkowe zdjęcie z bp. Leszkiem Leszkiewiczem, który modlił się z żegocińską wspólnotą w pierwszym dniu parafialnego odpustu ku czci św. Mikołaja. Anna Rogala Kolejne 22 dziewczynki z parafii Żegocina chcą naśladować Maryję   Św. Mikołaj odwiedził Żegocinę. Anna Rogala

Parafian odwiedził także sam św. Mikołaj, który po Mszy św. częstował ich i przybyłych gości słodyczami. Ciasta upiekły także panie z Koła Gospodyń z Bełdna. Życzliwość i dobroduszność świętego patrona dała tu o sobie znać także kolejnego dnia - w niedzielę. Wtedy także rozdawał słodkości. W tym dniu Eucharystii przewodniczył ks. Roman Hopej - ojciec duchowny w tarnowskim seminarium. Zgromadziły się na niej poczty sztandarowe OSP z Żegociny, Bełdna i Rozdziela oraz swój dzień wspólnoty przeżywali członkowie Domowego Kościoła z rejonu Nowy Wiśnicz. Zgodnie z miejscową tradycją nie zabrakło także wiernych, którzy w sobotę i niedzielę na klęcząco obeszli ołtarz główny, prosząc o codzienne wsparcie patrona.

Kolejne 22 dziewczynki z parafii Żegocina chcą naśladować Maryję   Drugi dzień odpustu w Żegocinie. Anna Rogala
1 / 1
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

E-BOOK DLA SUBSKRYBENTÓW

ADWENTOWA SZKOŁA MODLITWY