Czekaliśmy na Niego

Biskup Stanisław Salaterski poświęcił 11 maja figurę św. Jana Pawła II. Tego samego dnia bierzmował 22 kandydatów. To wydarzenie domyka pewną historię, która zaczęła się tutaj 27 lat temu.

Przez lata po lewej stronie wejścia do kościoła było puste miejsce. Z prawej strony od 20 lat stoi figura św. Faustyny. W parafii pw. Miłosierdzia Bożego czuć było pewną niekompletność. Dziś już jej nie ma. – Ta figura papieża to nie tylko wspomnienie minionych lat, kiedy większość z nas była związana ze św. Janem Pawłem II. To pragnienie, aby on towarzyszył nam w codziennym życiu i przypominał nam wartości, którymi mamy kierować się w życiu, co pozostawił nam jako testament – mówi ks. Janusz Balasa, proboszcz parafii.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

Czytasz fragment artykułu

Subskrybuj i czytaj całość

już od 14,90

Poznaj pełną ofertę SUBSKRYPCJI

Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »