Pod hasłem "Im więcej Cię szukam, tym więcej znajduję, a im więcej znajduję, tym więcej Cię szukam... o, Trójco" przez 4 dni - do 31 maja - parafia w Słupcu na Powiślu przeżywała rekolekcje połączone z renowacją misji świętych.
Ćwiczeniom duchowym przewodniczył o. Grzegorz Kluz OP, dominikanin i przeor klasztoru w Borku Starym. Poprzez głoszone słowo, świadectwo oraz modlitwę pomagał wiernym na nowo odkrywać obecność Boga w codzienności oraz pogłębiać relację z Trójcą Przenajświętszą. Spotkania dla najmłodszych prowadziła s. Julia Jelińska OP, wnosząc wiele radości i prostoty w przekaz prawd wiary.
Pierwszy dzień rekolekcji przypadł w święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym czasie szczególną modlitwą objęto kapłanów, zwłaszcza proboszcza parafii, a także proszono o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
W piątek wierni zgromadzili się na Koronce do Bożego Miłosierdzia, po której sprawowana była Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia. Wieczorem Eucharystię odprawiono na cmentarzu w intencji zmarłych parafian oraz dobrodziejów wspólnoty.
Sobota była dniem spowiedzi świętej. Podczas wieczornej Mszy św. małżonkowie odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Po Eucharystii uczestnicy wyruszyli na Via Lucis - Drogę Światła, rozważając tajemnice zmartwychwstania Pańskiego.
Zwieńczeniem rekolekcji była niedziela odpustowa ku czci Trójcy Przenajświętszej. Uroczystą Sumę zakończyła procesja eucharystyczna wokół kościoła. Na koniec parafianie wyrazili wdzięczność o. Kluzowi oraz s. Jelińskiej za ich obecność, modlitwę i posługę, dzięki którym mogli głębiej przeżyć czas rekolekcji i rozważać tajemnicę Trójcy Świętej.