Patron uczniów

Ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 15.10.2012 16:32

Rok temu otrzymali patrona – św. Stanisława BM, dziś dziękowali za jego opiekę.

Kamil, jeden z dziewięciu pierwszaków Kamil, jeden z dziewięciu pierwszaków
Ks. Zbigniew Wielgosz/GN

W powiązaniu ze Świętem Edukacji Narodowej Szkoła Podstawowa w Sterkowcu obchodziła 1. rocznicę nadania imienia św. Stanisława BM.

Mszy św. z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców przewodniczył w bazylice śś. Marii Magdaleny i Stanisława BM ks. Sławomir Krzyżanowski, katecheta ze Szczepanowa. – Wasz patron to nauczyciel cnót, a jednocześnie opiekun przed Bogiem. Możecie go więc nie tylko naśladować, ale prosić o wstawiennictwo – podkreślił w homilii, zwracając się do społeczności szkoły w Sterkowcu.

Druga część święta miała miejsce w sali Domu Kultury w Sterkowcu. Akademię o św. Stanisławie przedstawili uczniowie, jednak najważniejszym wydarzeniem było przyjęcie do szkolnego grona pierwszoklasistów, którzy uroczyście ślubowali wypełniać szkolne obowiązki. Pierwszaki wystąpiły z żywiołowym programem, w którym pochwaliły się wiedzą o Polsce i św. Stanisławie – patronie ojczyzny. – W szkole wszystko się nam podoba – pani, klasa, nauka, zabawy – zgodnie wyliczały dzieci.

Do szkoły w Sterkowcu uczęszcza ponad 90 uczniów. Jest to druga placówka w diecezji, której patronem jest pochodzący z pobliskiego Szczepanowa św. Stanisław BM.