Bieg na chwałę

Grzegorz Brożek

publikacja 09.11.2012 13:51

Na starcie biegu, rozegranego w kilku kategoriach i na kilku dystansach stanęła ponad setka zawodników, głównie uczniów szkół z terenu gminy Dębica.

Bieg na chwałę W IV Biegu Niepodległości wzięli głównie uczniowie szkół z terenu gminy Dębica Grzegorz Brożek/GN

Zespół Szkół w Brzeźnicy ma bogate tradycje sportowe. – Wśród szkół w gminie mamy na tym polu bardo dobre osiągnięcia – mówi Stanisława Piłat, dyrektor placówki. Bieg jest wpisany w obchody Święta Niepodległości, zaplanowane także na inne dni. - Dziś zależy nam by radośnie, na sportowo świętować. Przez sport chcemy zamanifestować, że cieszymy się, że możemy żyć w wolnej Polsce, że możemy spotkać się z rówieśnikami, i zmierzyć się w sportowym współzawodnictwie – dodaje dyr. S. Piłat. Zawody współorganizował Urząd Gminy Dębica, Rada Rodziców Zespołu Szkół w Brzeźnicy oraz Stowarzyszenie „Millenium”.

- Nasza brzeźnicka szkoła jako patrona ma bł. Jana Pawła II, o którym można powiedzieć, że na swój sposób był także sportowcem. Aktywność fizyczna wpisuje się bez wątpienia w dzieło wychowania dzieci i młodzieży – dodaje ks. Piotr Karwat, proboszcz parafii Brzeźnica.

Oprócz dzieci i młodzieży ze szkół specjalnie na zawody przyjechało kilku dorosłych miłośników biegania. - 30 lat biegam, a mam już sześćdziesiątkę. W takiej sytuację nie patrzę na modę, tylko mam to już we krwi. Jedno powiem: warto. Zdrowiej się człowiek czuje, zachowuje sprawność, bo się rusza. Bieganie pozwala też poznać wielu fajnych ludzi – Wiesław Drozd z Klęczan. Z Ropczyc przyjechała zaś Danuta Zatorska. - Lubię biegać, to czysta przyjemność trenować, widzieć jak żyje las, jaki piękny jest świat, który można pooglądać biegając. Z okien samochodu tego nie widać. Bieganie to cudowny relaks – przekonuje D. Zatorska. - Zapraszamy do Ropczyc. 11 listopada mamy tam, I Bieg Niepodległości. Dystans 5400 metrów, niedużo, ale na wszystkich czekamy – dodaje.