Bałwanek jest ok, ale…

Joanna Sadowska

publikacja 04.12.2012 10:43

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Tarnowskiej zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Pocztówka Bożonarodzeniowa 2012”.

Akcja "Pocztówka Bożonarodzeniowa" Akcja "Pocztówka Bożonarodzeniowa"
KSM zachęca do wysyłania kart z motywem świętej Rodziny
Joanna Sadowska

– Boże Narodzenie to czas szczególny, czas miłości, radości i przebaczenia, a także refleksji  i spotkań rodzinnych. To również czas składania życzeń rodzinie i przyjaciołom.  Spełniając misję ewangelizacyjną i podtrzymując tradycję wysyłania kartek świątecznych rozprowadzamy  w okresie przedświątecznym pocztówki bożonarodzeniowe. Chcemy podtrzymać w dobie Internetu i telefonów komórkowych tradycję wysyłania kartek świątecznych z motywem Świętej Rodziny – mówi Katarzyna Sowa z KSM - u. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. – Zamówiliśmy 5 tys. kart, w ciągu kilku dni rozeszło się ponad 3 tys. – dodaje Agnieszka Szalecka z biura KSM.

Stowarzyszenie posiada kartki o różnych motywach religijnych. Wzory pocztówek zamieszczone są na stronie KSM DT www.tarnow.ksm.org.pl w aktualnościach lub w zakładce po lewej stronie o nazwie “Akcja Pocztówka”. – Grupa, bądź osoba działająca przy parafii, która chciałaby włączyć się  w akcję odbiera z naszego biura dowolną ilość pocztówek  w tzw. komis. Następnie prowadzi dystrybucję kartek świątecznych na terenie parafii, w szkole, w urzędzie. W ten sposób promuje idee podtrzymywania zwyczaju wysyłania kartek, a poprzez motywy religijne znajdujące się na nich przypomina o istocie Świąt Bożego Narodzenia – dodaje K. Sowa.

Kartki zapakowane są w folię wraz z kopertą. Dodatkowo do kartek dołączony jest obrzęd wieczerzy wigilijnej. Koszt jednej kartki wynosi 1.50 zł. Różnica między ofiarą za kartki w parafii, a ceną w komisie pozostaje do dyspozycji oddziału/koła.

Zamówienie kartek powinno zostać zgłoszone do biura nie później niż do 10 grudnia 2012 roku.