Dzięki nim Kościół żyje

Joanna Sadowska

publikacja 15.01.2013 08:00

Na zaproszenie księdza Stanisława Cyrana, proboszcza z Dąbrowy Tarnowskiej, odbyło się spotkanie opłatkowe grup parafialnych.

Dąbrowskie spotkanie opłatkowe Dąbrowskie spotkanie opłatkowe
Jan Hajduga

Rozpoczęła je Msza św., której przewodniczył bp Władysław Bobowski. Tematem rozważań był trwający Rok Wiary, który jest nam dany jako dar, a wspólnoty parafialne mają tym darem żyć i nie trzymać go pod korcem.

Druga część spotkania miała miejsce w auli Domu Katechetycznego. Uczestniczyli w  niej nauczyciele, przedstawiciele Rady Duszpasterskiej, Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, Rycerstwo Niepokalanej, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i św. Brata Alberta, chór parafialny, poradnictwo parafialne oraz Odnowa w Duchu Świętym. -- Te grupy parafialne sprawiają, że Kościół żyje – mówił ks. S. Cyran.

Na spotkaniu obecni byli również przedstawiciele władz Gminy i Powiatu Dąbrowskiego z burmistrzem Stanisławem Początkiem oraz Tadeuszem Kwiatkowskim na czele. – Jak zwykle na takich spotkaniach panuje miła atmosfera i nie brakuje serdecznych życzeń, które wypowiadamy podczas łamania się opłatkiem – mówi Jan Hajduga z Rycerstwa Niepokalanej w Dąbrowie Tarnowskiej.

. Dąbrowskie spotkanie opłatkowe   Dąbrowskie spotkanie opłatkowe
Jan Hajduga
Dąbrowskie spotkanie opłatkowe   Dąbrowskie spotkanie opłatkowe
Mszy św. przewodniczył bp Wł. Bobowski
Jan Hajduga
Dąbrowskie spotkanie opłatkowe   Dąbrowskie spotkanie opłatkowe
Jan Hajduga