Do widzenia Dzieciątko!

Ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 02.02.2013 19:17

W bazylice śś. Marii Magdaleny i Stanisława BM trzy zespoły muzyczne i wierni wspólnie zakończyli tradycyjny okres kolędowania.

Pożegnanie żłobka w Szczepanowie Pożegnanie żłobka w Szczepanowie
Na kolędowanie przyszło wiele rodzin
Ks. Zbigniew Wielgosz/GN

Okres Bożego Narodzenia trwa do niedzieli Chrztu Pańskiego, ale tradycyjnie kolęduje się do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego – mówi ks. prał. Władysław Pasiut, szczepanowski proboszcz i kustosz sanktuarium św. Stanisława. Ks. Pasiut prowadził wspólne kolędowanie, przypominając historię pieśni i pastorałek bożonarodzeniowych.

W części koncertowej wystąpiły trzy zespoły: dziecięcy Oremus pod dyrekcją Elżbiety Polak, chór sanktuaryjny pod dyrekcją Wojciecha Oleksyka – oba zespoły ze Szczepanowa oraz trio wokalne Na Trzy, w którym śpiewał m.in. ks. Sławomir Krzyżanowski, wikariusz w parafii św. Stanisława w Szczepanowie.

Na wspólne kolędowanie przybyło wielu wiernych. – Szkoda, że w ciągu całego tego czasu tylko raz jest takie wspólne kolędowanie. Warto częściej, bo to dobry i piękny pomysł – mówi pani Jadwiga, której najbardziej podobał się występ chóru.