Wolontariusze od podatków

Joanna Sadowska

publikacja 15.02.2013 09:42

W parafiach organizowana jest bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych.

Akcja PIT Akcja PIT
W parafiach organizowana jest bezpłatna pomoc w wypełnianiu oświadczeń podatkowych
Joanna Sadowska/GN

Od 19 lutego wolontariusze z parafialnego oddziału Caritas przy sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu będą pomagać w wypełnianiu zeznań podatkowych za 2012 r. (PIT-y)

Dyżury będą pełnione w świetlicy parafialnej przy kuchni Caritas we wtorki, środy i czwartki w godz. od 10.00 do 13.00. Pomoc w wypełnianiu zeznań będzie udzielana emerytom, rencistom, osobom samotnie wychowującym dzieci oraz bezrobotnym, a także osobom nie korzystającym z żadnych ulg, które chcą przeznaczyć 1proc. podatku  na cele charytatywne. Nie będą rozliczane dochody osiągane z działalności gospodarczej oraz uzyskane z zagranicy.

Osoby, które same chcą wypełnić oświadczenie podatkowe, a równocześnie wesprzeć diecezjalną Caritas, mogą skorzystać z darmowego programu. Jest tam już wpisana adnotacja o przekazaniu 1 proc. na Caritas Diecezji Tarnowskiej, z możliwością wybrania szczegółowego celu. – Jeden przeznaczony jest dla podatników indywidualnie wypełniających PIT, a drugi dla księgowych – informuje ks. Ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej. Program znajduje się na stronie www.tarnow.caritas.pl

 


 

TAGI: