Papieska familia

Joanna Sadowska

publikacja 23.04.2014 11:11

Już po raz XV odbyło się Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej.

Forum szkół im. Jana Pawła II Forum szkół im. Jana Pawła II
Spektakl teatralny
Joanna Sadowska /GN

Przedstawiciele szkół wraz z uczniami spotkali się 26 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Jeż, ordynariusz diecezji. – Podobnie, jak odczuwamy potrzebę kolejnych spotkań z ważnymi dla nas osobami i jak również odczuwamy potrzebę, aby ponownie spotykać się w tym gronie - w gronie Rodziny Szkół bł. Jana Pawła Wielkiego. W ten sposób możemy wzajemnie umacniać się w wierze, dzielić się doświadczeniem i wiedzą oraz wspólnie czerpać ze skarbca świętości życia bł. Jana Pawła – mówił w homilii pasterz Kościoła tarnowskiego.

– Nasze dzisiejsze spotkanie odbywa się w bogatym kontekście wydarzeń z życia Kościoła. Forum szkół im. Jana Pawła II   Forum szkół im. Jana Pawła II
Mszy św. przewodniczył pasterz Kościoła tarnowskiego
Joanna Sadowska /GN
Przede wszystkim trwa ogłoszony przez Ojca Świętego Benedykta XVI Rok Wiary, który na obecnym etapie prowadzi nas na wielkopostne drogi refleksji, zastanowienia, ciszy i modlitwy oraz na ścieżki podejmowanych wyrzeczeń, aby później móc czynić swoje życie coraz lepszym w oczach Boga. Powracający cyklicznie czas Wielkiego Postu przynosi nam ponawianą w ten sposób zachętę do pójścia za Jezusem w taki sposób, aby Jego Ewangelia była rzeczywiście konkretnym przewodnikiem życiowym. Czas Wielkiego Postu niejako pomaga nam na nowo wejść w ręce Boga, z których wyszliśmy rodząc się na ten świat – aby Bóg mógł w nas ponownie zobaczyć piękno i dobro swojego stworzenia. Oddając się w przemieniające ręce Boga wyzwalamy się z myślenia, że to my jesteśmy wyłącznymi budowniczymi naszego życia – podkreślał hierarcha.

Po Mszy, przedstawiciele Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II otrzymali relikwie patrona, które będą peregrynować po szkołach, a każdy z uczestników forum obrazki z częścią sutanny papieża, które wręczył bp A. Jeż.

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania dorobku szkół noszących imię Jana Pawła Il z Zabawy, Jadownik oraz przedszkola z Brzeska. Uczestnicy oglądnęli też spektakl „Czas ucieka, wieczność czeka” w wykonaniu uczniów SP nr 21 w Nowym Sączu.

 

Forum szkół im. Jana Pawła II   Forum szkół im. Jana Pawła II
Do Tarnowa przyjechali uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkół, którym patronuje papież Polak
Joanna Sadowska /GN
Forum szkół im. Jana Pawła II   Forum szkół im. Jana Pawła II
Bp A. Jeż wręczył uczestnikom obrazki z fragmentem sutanny bł. Jana Pawła II
Joanna Sadowska /GN


Forum szkół im. Jana Pawła II   Forum szkół im. Jana Pawła II
Halina Węgrzyn, prezes Rodziny Szkół im. Jana Pawła II
Joanna Sadowska /GN