Trzy światła z Dębicy

Ks. Zbigniew Wielgosz/s. Karoliana Buksa

publikacja 07.03.2013 19:51

W Szkole Podstawowej nr 11 zakończyły się rekolekcje szkolne.

Podczas modlitwy w kościele Podczas modlitwy w kościele
Siostry Służebniczki

Z racji Wielkiego Postu trwają w całej diecezji rekolekcje szkolne. Dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy już się zakończyły. Trwały trzy dni. Każdego dnia odbywały się dwa spotkania. – Pierwsze było w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, na które składały się animacja muzyczna, prowadzona przez siostry służebniczki dębickie wraz z zespołem młodzieży, oraz  konferencja ks. Waldemara Sosnowskiego. Druga część miała miejsce w szkole, spotkanie prowadziły zakonnice: s. Beata Waszkielewicz, katechetka, s. Karoliana Buksa i s. Grażyna Ćwikowska wraz z młodzieżą. Spotkania były bardzo twórcze i radosne, dzięki śpiewom – mówi s. Karoliana.

Pierwszy dzień rekolekcji uczniowie przeżywali pod hasłem: "Zapal światło wiary". Wszyscy przyglądali się duchowej sylwetce bł. Edmunda Bojanowskiego, który nie tylko wierzył w Boga, ale również wierzył Bogu. Od niego uczyli się być serdecznie dobrym człowiekiem, a poprzez okulary wiary spoglądać na rzeczywistość.

Drugiego dnia zapłonęło światło nadziei. Przewodniczką była bł. Karolina Kózka. Wpatrując się w jej postać, uczniowie zastanawiali się, jak dzisiaj być stokrotką o czystym sercu, czyli otwartym na Boga i na drugiego człowieka.

– W zapaleniu światła miłości pomogła uczniom św. siostra Faustyna Kowalska. To ona, płonąc niczym pochodnia, stała się Apostołką Bożego Miłosierdzia. Zagarnięta w sieć miłości Jezusa inspiruje, jak tę miłość nieść dalej. Dlatego na zakończenie spotkania wszyscy zostali zaproszeni, by wejść do sieci Jezusa i w codzienności płonąć światłem wiary, nadziei i miłości – dodaje s. Karoliana.