Urząd i charyzmaty

JS/ks. Grzegorz Grych

publikacja 08.04.2013 00:15

Zakończyła się XXIII Olimpiada Teologii Katolickiej.

Urząd i charyzmaty ks. G. Grych

Mateusz Mężyk z III LO w Tarnowie, Monika Godek z I LO w Mielcu oraz Maciej Lewicki z LO w Tuchowie reprezentowali naszą diecezję na ogólnopolskim finale XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku odbywała się ona pod hasłem: "Święci Apostołowie Piotr i Paweł – urząd i charyzmaty w Kościele".

Mateusz Mężyk osiągnął 47 pkt., Monika Godek - 47 pkt., Maciej Lewicki - 45 pkt. na 65 wszystkich. Jest to wynik, który wprawdzie nie pozwolił zakwalifikować się do ścisłego finału,  a więc do 10 najlepszych, ale jeżeli weźmie się pod uwagę, że w całej Polsce na etapie szkolnym wzięło udział kilkanaście tysięcy uczniów, na etapach diecezjalnych blisko 2 tysiące, a w ogólnopolskim 120 uczniów najlepszych z całej Polski, to ten dobry wynik i wysokie miejsca naszych reprezentantów tym bardziej cieszą.

 

Urząd i charyzmaty   ks. G. Grych Urząd i charyzmaty   ks. G. Grych Urząd i charyzmaty   ks. G. Grych Urząd i charyzmaty   ks. G. Grych Urząd i charyzmaty   ks. G. Grych Urząd i charyzmaty   ks. G. Grych