Przykuła uwagę

xzw/rc

publikacja 25.04.2013 10:00

Modlitwa i wykład - o kobietach z Ravensbruck w Kłodnem.

Spotkanie z dr. Wandą Półtawską Spotkanie z dr. Wandą Półtawską
Archiwum Szkoły w Kłodnem

Kolejny raz miał miejsce w Kłodnem k. Limanowej dzień pamięci poświęcony kobietom – ofiarom niemieckiego obozu koncentracyjnego w Ravensbruck. W intencji ofiar została odprawiona Msza św. w kaplicy, pod przewodnictwem ks. dr. Jerzego Smolenia z KUL.

Druga część uroczystości miała miejsce w miejscowej szkole podstawowej im. Królowej Korony Polskiej. W postkaniu uczestniczyła Wanda Półtawska. – Przez ponad godzinę pani doktor potrafiła przykuć uwagę licznie zgromadzonej publiczności. Pięknie opowiadała o wartości każdego życia, o miłości do Boga, miłości do własnej ojczyzny – informuje Roman Ciesielczyk, dyrektor szkoły w Kłodnem.

W spotkaniu, oprócz zaproszonych gości, dorosłych, uczestniczyli uczniowie szkoły w Kłodnem, jej absolwenci, a także młodzież Chomranic, Męciny, Pisarzowej, Mordarki, Limanowej, Ujanowic i Mszany Dolnej.

- Po wykładzie pani dr Wanda Półtawska szczegółowo odpowiadała na wcześniej przygotowane pytania, a następnie wszyscy obecni mogli zobaczyć wystawę edukacyjną dotyczącą obozu Ravensbrück oraz obejrzeć film Wojciecha Dębowskiego o więźniarkach – „królikach” z Ravensbrück. Na zakończenie Wanda Półtawska, do późnych godzin wieczornych, wpisywała autografy na zakupionych przez uczestników spotkania książkach – dodaje Roman Ciesielczyk.