Matka wybrana!

ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 30.04.2013 15:01

Siostry służebniczki dębickie wybrały nową przełożoną generalną.

Matka wybrana! Nowa przełożona generalna ss. służebniczek składa podpis pod tekstem złożonej przysięgi Siostry Służebniczki Dębickie

Rozpoczęta 29 kwietnia XXIV Kapituła Generalna sióstr służebniczek dębickich wybrała przełożoną generalną, którą została ponownie s. M. Maksymilla Pliszka.

- Wybrana przełożona generalna ma 49 lat, jest członkinią Konsulty przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych, koordynuje prace Komisji Formacyjnej przy Konsulcie i należy do Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. Jako priorytet swojej posługi w Zgromadzeniu dostrzega troskę o życie duchowe sióstr, formację i wierność charyzmatowi oraz duchowości Założyciela Zgromadzenia - bł. Edmunda Bojanowskiego - informuje s. Loyola Opiela.

XXIV Kapituła Generalna potrwa do 5 maja. Uczestniczą w nim delegatki z wszystkich prowincji zgromadzenia, które obecnie liczy 559 sióstr pracujących na 90 placówkach: 70 w Polsce, 20 w innych krajach: 2 w Dani, 2 w Niemczech, 2 we Włoszech, 2 w Rosji, 1 na Białorusi i 1 na Ukrainie, 1 w Hiszpanii, 8 w Boliwii i 1 w Peru.