Srebrny jubileusz

Ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 12.06.2013 14:56

Bp Andrzej Jeż i księża wyświęceni w 1988 roku obchodzili 25. rocznicę swojego kapłaństwa.

Bp Andrzej Jeż Bp Andrzej Jeż
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

Uroczystość odbyła się w tarnowskiej katedrze. Bp Andrzej Jeż przewodniczył Mszy św., którą celebrowali także abp Stanisław Budzik, abp Henryk Nowacki, bp Jan Styrna, bp Piotr Greger, bp Wiesław Lechowicz, bp Władysław Bobowski, księża, koledzy z rocznika święceń 1988, oraz blisko 200 kapłanów z całej diecezji.

- Dziękuję za zaproszenie do wspólnej modlitwy. Spotykaliśmy się już na niej 30 lat temu, kiedy ksiądz biskup był lektorem, a ja wikariuszem w parafii MB Bolesnej w Limanowej. Przeżyliśmy wiele lat pod wspólnym dachem Seminarium Duchownego, łącząc się w trosce o formację kapłańską na przełomie tysiącleci - wspominał w homilii abp Budzik. W imieniu duchowieństwa, osób konsekrowanych i wiernych świeckich życzenia bp Jeżowi i księżom jubilatom złożył ks. inf. Adam Kokoszka, wychowawca i opiekun jubilatów w czasie formacji w WSD w Tarnowie.

Życzenia ks. inf. Adama Kokoszki
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

Rocznik święceń 1988 to obecnie 44 księży, 38 kapłanów pracuje w diecezji tarnowskiej, pozostali w innych diecezjach w Polsce oraz za zagranicą, m.in. w USA i Francji. – Pracuję od 15 lat w archidiecezji filadelfijskiej. Duszpasterstwo nie różni się tam zbytnio od tego, które jest w Polsce czy diecezji tarnowskiej. Dziś czuję wielką wdzięczność i pewność, że nie jest ważna długość i szerokość geograficzna, na jakiej się pracuje, jeśli czyni się to w duchu i prawdzie – mówi ks. Tadeusz Górka. Ks. Marek Mastalski przez prawie 20 lat pracował w RCA w Afryce, obecnie jest duszpasterzem we Francji. – Jestem wdzięczny Panu Bogu, że mogłem głosić Ewangelię w Afryce, dziś we Francji, gdzie też potrzebna jest ewangelizacja – podkreśla.