Pątnicza sól

Joanna Sadowska

publikacja 23.07.2013 12:08

23 VII w radio RDN Małopolska w Tarnowie odbyła się konferencja prasowa poświęcona przygotowaniom do Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. W tym roku odbędzie się ona po raz 31.

„Być solą ziemi" to hasło tegorocznej pielgrzymki „Być solą ziemi" to hasło tegorocznej pielgrzymki
Joanna Sadowska /GN

Symbolem tegorocznego pielgrzymowania będzie sól. – Jesteśmy solą ziemi i pielgrzymka ma za zadanie odkryć i przypominać tę prawdę – podkreśla ks. Zbigniew Szostak, dyrektor PPT. Dla pielgrzymów przygotowano tonę soli, którą otrzymają na pierwszym apelu.

Każdy uczestnik dostanie też książkę pielgrzyma „Być solą ziemi”, napisaną przez ks. Janusza Adamczyka, wieloletniego przewodnika grupy nr 19, obecnie rekolekcjonisty w Domu Rekolekcyjnym w Gródku nad Dunajcem.

Konferencja prasowa przed PPT
Gość Tarnowski

Po raz pierwszy na pielgrzymce nie będzie patronów dnia, prezentowane natomiast będą wspólnoty ludzi, którzy w różnoraki sposób pomagają odnaleźć się w dzisiejszym świecie. To np. Focolari, wspólnota Emanuel czy Arka. Dla pątników przygotowane zostaną też specjalne kaplice w namiotach, a w jeden dzień w grupach będzie niesiony Najświętszy Sakrament. Oprócz codziennych relacji w Radio RDN Małopolska będzie też codzienna, telewizyjna transmisja Mszy św., którą będzie można obejrzeć w Internecie, na stronie pielgrzymki.

Zapisy na pielgrzymkę trwają do końca lipca w parafiach, w sierpniu zaś u przewodników grup. Szacuje się, że w tym roku weźmie w niej udział ok. 8 tys. osób, wśród nich będą członkowie wspólnoty Cenacolo. Ostatnie dwa dni pielgrzymować będzie też grupa z Niemiec.

Konferencja odbyła sie w RDN Małopolska   Konferencja odbyła sie w RDN Małopolska
Joanna Sadowska /GN
Ks. Z. Szostak, dyrektor PPT   Ks. Z. Szostak, dyrektor PPT
Joanna Sadowska /GN