Służą Panu z weselem

Grzegorz Brożek

publikacja 07.08.2013 10:37

Wakacje z Bogiem przeżywało w ośrodku Stowarzyszenia Misji Afrykańskich prawie 40 ministrantów młodszych.

Służą Panu z weselem Przewodnikiem w ćwiczeniach rekolekcyjnych był dla ministrantów ks. Paweł Łebski. Grzegorz Brożek /GN

- Nasz tygodniowy pobyt to jest forma wakacji z Bogiem. Dodatkowo ministranci objęci są tutaj formacją liturgiczną, poszerzają swoją wiedzę na ten temat, co bardzo przyda się im, kiedy wrócą do swoich parafii. Chłopaków prosiłem też, by - w Roku Wiary - potraktowali czas tych rekolekcji jak dar, szansa zbliżenia się do Pana Boga – mówi ks. Paweł Łebski, moderator oazy.

W ośrodku SMA był to drugi turnus oaz dla ministrantów młodszych z diecezji tarnowskiej. Ministranci starsi mogli oazę swoją przeżywać nad polskim morzem. Lektorów Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprosiło do „Willi pod krzyżem” w Zakopanem.

Chłopcy, którzy przeżywali drugi turnus oazy w Piwnicznej Zdroju pochodzili z parafii: Rzezawa, Zawada k. Tarnowa, Tęgoborze, Brzesko, Szczurowa, Wola Rzędzińska, Świebodzin, Łącko, Książnice oraz Tarnów. Moderatorowi, ks. Pawłowi Łebskiemu pomagali w pracy formacyjnej i wychowawczej animatorzy: Bartłomiej, Michał, Łukasz, kleryk Dominik i diakon Arkadiusz. Hasłem oazy były słowa: „Jemu służyć i wierzyć z radością”