Doszli do celu

xzw /RDN Małopolska

publikacja 25.08.2013 21:25

Pielgrzymi zakończyli dziewięciodniową drogę na Jasną Górę.

Wejście pielgrzymów na Jasną Górę Wejście pielgrzymów na Jasną Górę
Grzegorz Golec /RDN Małopolska

Mszą św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża na Wałach Jasnogórskich zakończyła się 31. Piesza Pielgrzymka Tarnowska do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Po dziewięciu dniach, przejściu blisko 240 kilometrów, pątnicy doszli do celu. – W czasie pielgrzymki mogliśmy odkrywać to, że niezależnie od wygód, trudności podczas wędrówki, naszego wyglądu czy słabości jesteśmy Bożym arcydziełem. Naszym zadaniem jest kształtować w naszych duszach, na kształt naszej Matki, dzieło Bożego arcydzieła, które jest w nas. Bądźmy arcydziełami świętości. Nie dostosowujcie się do kogoś, kto jest mniejszy od Jezusa, a Maryja niech będzie Waszą przewodniczką, tak jak dzisiaj, gdy oczekiwała Was wchodzących na Jasną Górę – powiedział w homilii pasterz Kościoła tarnowskiego. 

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa „Być solą ziemi”. Uczestnicy pielgrzymi nieśli ze sobą pobłogosławioną sól. – Myślę, że pielgrzymi mieli wiele okazji, aby się posolić, czyli zmienić swoje życie lub je utwierdzić, zobaczyć w innym świetle. Życie w przyjaźni z Bogiem realizowało się w modlitwie podczas pielgrzymki od rana do wieczora, zwłaszcza na Eucharystii. Chciałbym życzyć wszystkim pielgrzymom, aby kierowali się Dekalogiem w swoim życiu. to będzie ta prawdziwa sól, która przemieni ich środowiska – powiedział w wywiadzie dla RDN Małopolska ks. Zbigniew Szostak, dyrektor PPT.

Pielgrzymów witały setki diecezjan, którzy specjalnie przyjechali na wejście pątników. – Z naszej parafii uzbierało się ludzi na dwa autokary – mówi ks. prał. Stanisław Dutka, proboszcz parafii bł. Karoliny w Tarnowie. W pielgrzymce uczestniczyli też słuchacze RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz dzięki codziennym transmisjom radiowym z pątniczego szlaku. – To dzięki waszej pracy tysiące pielgrzymów duchowych mogło się z nami łączyć i z nami wędrować – podkreślił ks. Szostak. Pielgrzymi bezpiecznie, przy dobrej pogodzie, przemierzyli szlak z Tarnowa na Jasną Górę.

Więcej na www.rdn.pl