Koronka na ulicach

Grzegorz Brożek

publikacja 28.09.2013 18:47

„Miej miłosierdzie dla nas i świata całego” zabrzmiało na placach, skrzyżowaniach w wielu miejscowościach diecezji.

Koronka na ulicach Część mieszkańców Brzeska modliła się na Rynku, pod figurą św. Floriana. Grzegorz Brożek /GN

Modlitwa na ulicach miast to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. Został wyniesiony na ołtarze 28 września 2008 roku i odtąd właśnie ta data w kalendarzu wiąże się z publicznym odmawianiem Koronki do Bożego Miłosierdzia. - Będziemy prosić Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata. Pragniemy, aby poprzez tę modlitwę dać świadectwo wielkiej mocy Bożego Miłosierdzia. Modlimy się także w intencjach, które niepokoją nasze lokalne społeczności – apelowali jak co roku organizatorzy akcji zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia”.

W Brzesku osiemdziesięcioosobowa grupa modliła się na Rynku przy figurze św. Floriana. - Prośmy o łaskę Miłosierdzia dla tych, którzy jej potrzebują oraz o owoce nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego w naszej diecezji – mówił kapłan prowadzący modlitwę. Druga grupa w Brzesku zebrała się przy figurze niedaleko Urzędu Skarbowego.

Modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia podjęło wiele parafii w diecezji. Niektóre z nich zgłosiło wcześniej swój udział w tym wydarzeniu. Były to parafie Chorzelów, Dębica (par. pw. Miłosierdzia Bożego), Iwkowa, Limanowa (par. pw. MB Bolesnej), Mielec (par. pw. Ducha Świętego – 8 miejsc w parafii), Nowy Sącz (23 skrzyżowania w mieście), Radomyśl Wielki, Sromowce Niżne, Szczawnica, Szczepanów, Tarnów (par. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa).