Z Meksyku do Mościc

Joanna Sadowska

publikacja 27.11.2013 10:37

Na zakończenie Roku Wiary 24 i 25 XI parafia w Tarnowie Mościcach przeżywała uroczystość peregrynacji relikwii bł. Jose Sancheza del Rio i bł. Karoliny Kózkówny.

Dzieci przed relikwiami błogosławionych Dzieci przed relikwiami błogosławionych
Michał Sadowski

Kościół zachęcał nas, by Rok Wiary zamknąć ze świętymi świadkami wiary. Te postaci, których relikwie gościliśmy są dla nas bardzo wymowne. Karolina jest nam bardzo bliska, a Jose z dalekiego Meksyku pokazuje, że wiara jest rzeczywistością powszechną, a przylgniecie do Jezusa wymaga czasami wielkiej ofiary – mówi ks. Artur Ważny, proboszcz.

Podczas uroczystości modlono się za ojców i synów o męstwo dla nich i odwagę w wyznawaniu wiary, a także za dzieci, młodzież i całe rodziny o pogłębienie ich relacji z Bogiem. Młodzi męczennicy zostali również patronami nowej wspólnoty parafialnej, skupiającej rodziców modlących się za swoje dzieci. Inspiracją tego nowego dzieła były słowa św. S. Faustyny, która opisała w Dzienniczku następująca wizję: „W pewnej chwili ujrzałam klasztor tego nowego zgromadzenia. Kiedy chodziłam i zwiedzałam wszystko, nagle ujrzałam gromadkę dzieci, które na wiek więcej nie miały jak od pięciu do jedenastu lat. Kiedy mnie ujrzały, otoczyły mnie wokoło i zaczęły głośno wołać: „Broń nas przed złem” – i wprowadziły mnie do kaplicy, która była w tym klasztorze. Kiedy weszłam do tej kaplicy,(…) ujrzałam Pana Jezusa umęczonego; Jezus spojrzał się łaskawie na mnie i powiedział mi, że jest przez dzieci ciężko obrażany – ty je broń przed złem. Od tej chwili modlę się za dzieci, ale czuję, że sama modlitwa nie wystarczy” (Dz. 765).

Modlitewne spotykania odbywać się będą w terminie uzgadnianym przez rodziców. Wszyscy należący do wspólnoty codziennie odmawiają koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji dzieci. – Zachęcamy mamy i ojców, by włączali się w tę wspólnotową modlitwę – mówi s. Marietta ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, pracująca w mościckiej parafii.