Młodzi budują Kościół

Grzegorz Brożek

publikacja 10.12.2013 10:33

7 grudnia w sądeckiej parafii pw. MB Niepokalanej odbyło się potkanie przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w 2016 roku.

Młodzi budują Kościół Świątynia w Nowym Sączu cały czas rozbrzmiewała śpiewem uwielbienia. Grzegorz Brożek /GN

Spotkanie odbyło się w cyklu diecezjalnych czuwań, które przygotowują młodzież do tego wydarzenia. Odbyło się pod hasłem „Rio - Nowy Sącz – Kraków”. - Cykl spotkań w diecezji, który się już rozpoczął pozwala młodym doświadczyć wspólnoty Kościoła, odnaleźć się w nim, zbliżyć się do Jezusa, poznać Go lepiej, zrozumieć sens spotkań światowych i zapragnąć w nich uczestniczyć – mówi ks. dr Paweł Górski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Sądeckie spotkanie, w którym uczestniczyło kilkuset młodych z całego regionu, rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty, które poprowadziła znakomicie diecezjalna schola, którą tworzą uczestnicy regularnie odbywających się warsztatów muzycznych. Po nim pantomimę o tym, czym można wypełnić puste serce zaprezentował młodzież z Grybowa, a konferencję na ten temat wygłosił ks. Piotr Cichoń, prefekt. W czasie czuwania, które zakończyło się grubo po półnicy młodzież wzięła udział w adoracji Najświętszego Sakramentu oraz oczywiście Eucharystii, która była kulminacyjnym punktem spotkania.

- Młodzi, którzy przychodzą widzą, że ze swoją wiarą nie są sami, że inni wierzą tak samo. To ich umacnia, daje siłę. Ich obecność na spotkaniach jest też rodzajem świadectwa, wobec innych – objaśnia ks. Andrzej Remut, organizator sądeckiego spotkania.

Kamil Smoleń był parę miesięcy temu na pierwszym po Rio spotkaniu w Nowym Sączu, w par. pw. św. Kazimierza. – Trwało do 5 rano, cały czas mnóstwo młodzieży. Spodziewałem się tego, ale byłem zaskoczony. Dlaczego? Wokół tyle klubów, dyskotek, a kilkaset moich rówieśników uznało, że warto parę godzin spędzić w obecności Jezusa. To jest budujące – mówi maturzysta.