Refleksja władzy

Grzegorz Brożek

publikacja 17.12.2013 09:47

Miejscem spotkań były tradycyjnie Tarnów, Nowy Sącz, Mielec, Dębica i Bochnia.

Refleksja władzy W Tarnowie prelekcję do uczestników skupienia wygłosił ks. Paweł Bobrowski, dyrektor ZOL w Grybowie. Grzegorz Brożek /GN

Zaproszeni na spotkania zostali wszyscy samorządowcy, wójtowie, burmistrzowie i prezydenci, urzędnicy samorządowi, a także radni gmin, powiatów, miast. Skorzystał i przyszedł na spotkania, które są formą refleksji nad służbą, którą podejmują, kto chciał. – Jako, że w diecezji trwa peregrynacja obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, dlatego dzień skupienia dla samorządowców poświęciliśmy tematowi miłosierdzia. W spotkaniach wzięli udział dyrektorzy diecezjalnej „Caritas” i trzech placówek, które opiekują się chorymi dziećmi oraz osobami starszymi – informuje ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego w tarnowskiej kurii.

Przedstawiciele „Caritas” po Mszy św. wygłosili do samorządowców konferencję „Caritas Diecezji Tarnowskiej w służbie miłości miłosiernej”. – To, co robimy, to służba człowiekowi ubogiemu, choremu, potrzebującemu pomocy. Do takich działań powołana jest też władza lokalna. Współpracując ze sobą możemy pomagać lepiej – mówi ks. Ryszard Podstołowicz, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Refleksja władzy   Uczestnicy spotkania w Tarnowie. Grzegorz Brożek /GN