KSM w wieku młodzieńczym

Kamila Mazurek/js

publikacja 29.01.2014 09:20

25 stycznia odbył się pierwszy w tym roku Zjazd Diecezjalny KSM. Świętowano na nim XX-lecie istnienia stowarzyszenia.

Jubileusz KSM Jubileusz KSM
arch. KSM

Jubileusz XX-lecia istnienia KSM DT rozpoczęto Mszą swiętą w kościele parafialnym pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Starym Sączu, której przewodniczył ks. Zbigniew Kucharski, asystent generalny KSM w Polsce. W słowie skierowanym do młodzieży nawoływał do bycia mądrym i odważnym. Przypomniał, że Kościół potrzebuje młodzieży, która nie boi się działać.

Część oficjalna wraz z balem odbyły się w Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w tym samym mieście. Na spotkanie przybyli prezesi diecezjalni pełniący swoje funkcje w poprzednich latach – Stanisław Bukowiec i Krzysztof Kumięga oraz wieloletni asystent ks. Krzysztof Czech obecny proboszcz parafii w Piwnicznej Zdroju. Po przywitaniu gości młodzież podziękowała osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju KSM w diecezji. 

Przypomnienie historii (prezentacja 20 lat) i test z wiedzy na temat stowarzyszenia były wstępem do zabawy. Z okazji jubileuszu na scenę wjechał tort. O godz. 20.00 młodzież wkroczyła na parkiet. Do około godziny 2.00 można było być świadkiem wspaniałej zabawy w wykonaniu tarnowskiej młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście z diecezji kieleckiej. Niestety warunki pogodowe nie pozwoliły dotrzeć na miejsce wszystkim chętnym. W spotkaniu uczestniczyło prawie 100 osób.

Urodziny zakończyła zabawa do 2 w nocy   Urodziny zakończyła zabawa do 2 w nocy
arch. KSM

TAGI: