Słodkie serca dla Boga

Ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 24.02.2014 08:57

Mieszkańcy Brzeska poznawali postać i dzieło bł. Edmunda Bojanowskiego z okazji 200. rocznicy jego urodzin.

Prezentacja postaci bł. Edmunda Bojanowskiego Prezentacja postaci bł. Edmunda Bojanowskiego
Siostrom przysłuchiwało się wiele dzieci
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku siostry służebniczki starowiejskie prezentowały postać i dzieło bł. Edmunda Bojanowskiego z okazji 200. rocznicy jego urodzin i trwającego w Kościele w Polsce Roku Bł. Edmunda.

Siostry śpiewały podczas Mszy św., a specjalną prezentację postaci założyciela przedstawiała s. Halina Chojnacka. – Pracujące tutaj siostry zaprosiły nas, żeby opowiedzieć o bł. Edmundzie, serdecznie dobrym człowieku, który umiłował Boga, Polskę i dzieci. Dla nich założył ochronki i nasze zgromadzenie. Chciał, żeby wychowankowie sióstr również kochali Boga i ojczyznę – mówi s. Halina.

Siostry upiekły dla dzieci z parafii i miasta pierniki. – To była niespodzianka, bo wcześniej nie zdradzałyśmy tego dzieciom. Takie niespodzianki lubił robić bł. Edmund Bojanowski. Pewnego dnia przyszedł do sierocińca założonego przez siebie i rozdał podopiecznym obrazek przedstawiający Jezusa jako ogrodnika uprawiającego ogródek w kształcie ludzkiego serca. Dając dzieciom ten obrazek, zachęcał je, aby w ogródku swego serca sadziły najpiękniejsze kwiaty, a wyrywały chwasty, które zagłuszają te piękne kwiaty. Nasze serduszka upieczone przez siostry mają dzieci uradować, mają być taką niespodzianką od bł. Edmunda i zachętą do dobrego życia dla Pana Boga – dodaje s. Halina.