Zachęcił ich papież Franciszek

js/ks. Tomasz Szewczyk

publikacja 25.02.2014 09:29

W parafii Miłosierdzia Bożego w Mordarce odbyło się czuwanie modlitewne młodzieży z dekanatu limanowskiego. Refleksja tego spotkania, wedle zachęty papieża Franciszka była poświęcona rodzinie.

Schola parafialna Schola parafialna
arch. organizatora

Młodzież serdecznie powitali ks. proboszcz Zbigniew Stabrawa oraz dekanalny duszpasterz ks. Marcin Baran. W wypełnionej po brzegi parafialnej kaplicy, przy nowo wznoszonym kościele, zapanowała atmosfera żywego Kościoła. Stało się to dzięki świadectwu wiary państwa Marty i Jana Królików, którzy opowiedzieli o swym życiu rodzinnym, jego początkach i radości płynącej z sakramentu małżeństwa. Pani Marta zachęcała dziewczyny do troski i szacunku względem samych siebie. Chłopcom zaś podpowiadała, by nie zapominali o kwiatach dla swoich przyszłych żon. Sama zresztą te kwiaty, które otrzymuje od męża zasusza i patrzy na nie w trudnych chwilach. Pan Jan życzył chłopcom, by każdy z nich był jak grzejnik (chodziło mu o grzejnik żeliwny). Wyjaśnił to następująco: „ …mężczyzna – ojciec, powinien być mocny i ciepły”.

Podczas Mszy św. modliono się w intencji młodzieży o dobre przygotowanie do życia rodzinnego   Podczas Mszy św. modliono się w intencji młodzieży o dobre przygotowanie do życia rodzinnego
arch. organizatora
Kolejnym punktem spotkania była Eucharystia celebrowaną przez ks. Pawła Pająka oraz księży z dekanatu w intencji młodzieży o dobre przygotowanie do życia rodzinnego. Po Mszy św. odbyło się czuwanie, które prowadził również ks. Paweł Pająk, wikariusz parafii św. Rocha w Nowym Sączu. – Polecaliśmy Chrystusowi wszystkie nasze rodziny, modląc się m.in. przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II o uzdrowienie w nich tych relacji, które stały się trudne i bolesne – mówią uczestnicy.

Modlitwę ubogacił akompaniament oraz śpiew scholi pod opieką s. Pauliny. – Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni za piękną oprawę muzyczną. Dziękujemy również za trud jaki włożył ks. Daniel Świątek w oprawę techniczną całego spotkania. To spotkanie stało się możliwe przede wszystkim dzięki młodzieży, która przybyła wraz ze swymi duszpasterzami. Ufamy, że owocnie wpisze się ono w nasze duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie – mówią organizatorzy. –  Jest ono dla nas ważnym krokiem w codziennym wysiłku pracy nad sobą. Myślami jesteśmy też przy bł. Janie Pawle II. Chcemy, by ten czas naszego przygotowania do jego kanonizacji był także okazją dla wzajemnego uświęcenia – dodają.

 

Świadectwo Marty i Jana Królików   Świadectwo Marty i Jana Królików
arch. organizatora