Przyjadą do Zabawy

DSI, xzw

publikacja 26.02.2014 10:28

Sanktuarium bł. Karoliny będzie gościć XI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży.

Na forum do Zabawy przyjadą przedstawiciele młodych z całej Polski Na forum do Zabawy przyjadą przedstawiciele młodych z całej Polski
Joanna Sadowska /GN

Młodzi z całej Polski przyjadą do Zabawy, gdzie odbędzie się XI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Potrwa ono od 28 lutego do 2 marca. Będzie to jeden z elementów przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Młodzi, którzy przyjadą do Zabawy, będą później zaangażowani w organizację ŚDM w swoich diecezjach.

Zaprosiliśmy do Zabawy młodych z całej Polski i ich duszpasterzy z okazji setnej rocznicy śmierci bł. Karoliny. Chcieliśmy, by mogli być w miejscu, w którym żyła i zginęła dziewica i męczennica - mówi ks. Paweł Górski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, koordynator diecezjalny do spraw przygotowań ŚDM w Krakowie.

Podczas piątkowego nabożeństwa nastąpi zawierzenie polskiej młodzieży bł. Karolinie. Będzie też pierwsza sesja plenarna z udziałem m.in. bpa Henryka Tomasika,  João Chagasa z Papieskiej Rady ds. Świeckich i ks. Grzegorza Suchodolskiego, dyrektora Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Sobotniej Eucharystii o godzinie 12 będzie przewodniczyć metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Obecny będzie także biskup tarnowski Andrzej Jeż. Na zakończenie Mszy będzie specjalne błogosławieństwo i posłanie diecezjalnych Centrów ŚDM.

W sobotę o godzinie 18.45 w sanktuarium bł. Karoliny rozpocznie się wieczór uwielbienia z udziałem zespołu New Life’m. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Podczas Forum, goście z Polski oraz z Watykanu przybliżą młodym ideę ŚDM. Młodzi poznają też Komitet Organizacyjny ŚDM 2016 w Krakowie. Będzie prezentacja struktury i obszarów działań oraz współpracy z diecezjalnymi Centrami ŚDM.

Będzie też mowa o udziale delegacji polskiej młodzieży w przyjęciu symboli ŚDM w Rzymie w Niedzielę Palmową oraz o peregrynacji krzyża ŚDM i ikony Matki Bożej. Uczestnicy będą również rozmawiać o organizacji „Dni w Diecezjach”. Młodym zostanie przedstawiona idea akcji  „Bilet dla Brata”. To dzieło pomocy młodym ze Wschodu i krajów misyjnych.