Pomoc dla Ukrainy

Joanna Sadowska

publikacja 17.03.2014 08:37

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna prosi o dary dla potrzebujących, którym zaczyna brakować żywności.

Najpotrzebniejsze produkty to: konserwy mięsne i rybne, makaron, ryż, kasza, olej, cukier, mąka Najpotrzebniejsze produkty to: konserwy mięsne i rybne, makaron, ryż, kasza, olej, cukier, mąka
Joanna Sadowska /GN

– Zwracamy się z prośbą o włączenie się w zbiórkę żywności długoterminowej dla osób potrzebujących z parafii ks. Zbigniewa Pabiana, pochodzącego z naszej diecezji, a pracującego na Ukrainie w Miżyńcu – apeluje Grzegorz Olszówka, Koordynator Działań Socjalnych Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Oddział Tarnów.

Pomoc trafi też do osób potrzebujących będących pod opieką sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP z Krysowic na Ukrainie. – W obecnej sytuacji gospodarczej i politycznej osobom niezamożnym zaczyna pomału brakować podstawowych produktów żywnościowych. Osoby proszące o pomoc są nam osobiście znane i nie ma tu mowy o jakichkolwiek nadużyciach – dodaje. Najpotrzebniejsze produkty to: konserwy mięsne i rybne, makaron,  ryż, kasza, olej, cukier, mąka. Dary przyjmowane są do końca marca.

Dary można przekazywać osobiście do p. Grzegorza Olszówki (Sekcja Dokumentacji i Rozliczeń Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie I piętro obok SOR) lub na recepcję do pierwszego budynku Hotelu Pracowniczego obok szpitala (czynna całą dobę we wszystkie dni tygodnia).

TAGI: