Zespół Szkół w Gromniku

xzw

publikacja 03.04.2014 11:44

Mecz siatkówki przez całą dobę i maraton dla Jana Pawła II to niektóre z inicjatyw cyklicznie odbywających się w szkole.

Spotkanie szkół Jana Pawła II w Starym Sączu Spotkanie szkół Jana Pawła II w Starym Sączu
Ks. Zbigniew Wielgosz /GN

Szkoła nosi imię Jana Pawła II od 2006 roku. W związku z osobą patrona podejmowane były różnego rodzaju inicjatywy, m.in.: organizowanie Dna Patrona Szkoły na Jamnej w październiku każdego roku szkolnego. W programie m.in. rajd pieszy, uroczysta Msza św. poczęstunek, tańce integracyjne; 24-godzinny mecz siatkarski pod hasłem „Pamiętamy dla Ciebie Gramy”, w którym udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele, samorządowcy, parlamentarzyści ziemi tarnowskiej, przedstawiciele służb mundurowych i wszyscy chętni. Do tej pory odbyły się trzy takie imprezy w 2010, 2011 i 2013 roku. Kolejną zrealizowaną inicjatywą był Maraton Biegowy Na Jamną w 2008 roku. Uczniowie przygotowują akademie, przedstawienia teatralne.

Z okazji kanonizacji w kwietniu br. odbędzie się konkurs poezji Jana Pawła II, zostanie przygotowana akademia, a cała szkoła będzie uczestniczyć we Mszy św. połączonej z Drogą Krzyżową.