Zespół Szkół w Zabawie

xzw

publikacja 03.04.2014 14:20

Jan Paweł II jest patronem rodaków bł. Karoliny, która urodziła się w niedalekiej Wał-Rudzie.

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Jadownikach Mokrych Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas w Jadownikach Mokrych
Archiwum Szkoły

W skład zespołu wchodzą szkoła podstawowa, która nosi imię Jana Pawła II od 10 czerwca 2003 roku, i publiczne gimnazjum, które nosi imię Jana Pawła II od 2 kwietnia 2005 roku.

Najważniejsze inicjatywy związane z patronem to: gminny konkurs wiedzy i literacki „Jan Paweł II – mój serdeczny przyjaciel” (impreza cykliczna w rocznicę urodzin Karola Wojtyły), pielgrzymki i wycieczki „Śladami Jana Pawła II” w liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II (2011 rok - Włochy, 2012 rok - sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach, 2013 rok - opactwo benedyktynów w Tyńcu).

W zespole działa Szkolne Koło Caritas, które organizuje cykliczne akcje charytatywne: adopcję dzieci z Afryki na odległość, odwiedziny chorych w Domu Pomocy w Zabawie, spotkania integracyjne z dziećmi i młodzieżą w Ośrodku Rehabilitacyjnym w Jadownikach Mokrych, bierze udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Z okazji kanonizacji planowana jest okolicznościowa akademia w Święto Patrona Szkoły oraz włączenie się w parafialne uroczystości związane z tym wydarzeniem.