Pan Jezus czeka

Grzegorz Brożek

publikacja 10.04.2014 08:50

Biskup Andrzej Jeż poświęcił 9 kwietnia kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu w tarnowskim kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Urządzono ją z lewej strony prezbiterium, gdzie umieszczono wielką, odlaną monstrancję.

Pan Jezus czeka Kaplicę poświęcił bp Andrzej Jeż Grzegorz Brożek /GN

– Pomysł i potrzeba urządzenia kaplicy adoracji Jezusa Eucharystycznego wzięła się z codziennych obserwacji. W naszym kościele nie ma chwili, by nie modliły się choć jedna, dwie osoby – mówi ks. Czesław Haus, proboszcz parafii. To poszukiwanie bliskiego kontaktu z Jezusem przez wielu skłoniło parafię do urządzenia kaplicy i rozpoczęcia dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. W dni powszednie adoracja zaczyna się po Mszy św. o godz. 8.00, a kończy przed Mszą św. o godz. 18.00. – Jestem głęboko przekonany, że Chrystus, ciągle czekający tu na ludzi, będzie przemieniał tych, którzy się będą z nim spotykać na adoracji – dodaje ks. Haus. W parafii powstała z okazji rozpoczęcia adoracji Honorowa Gwardia Najświętszego Sakramentu. Należy do niej 100 osób, które zobowiązały się przez jedną godzinę w tygodniu czuwać przy Najświętszym Sakramencie.

– Miejsca gdzie adorujemy Najświętszy Sakrament, gdzie wchodzimy w głęboką relację z Panem Jezusem są miejscami odnowy wewnętrznej, odnowy także naszego życia rodzinnego, zawodowego, bowiem przemienieni obecnością Pana jesteśmy w stanie przemieniać otaczający rzeczywistość mocą ożywczej Ewangelii – mówił bp Andrzej Jeż.

Pan Jezus czeka   Grzegorz Brożek /GN Pan Jezus czeka   Grzegorz Brożek /GN