Jezu, dobrze nam tu!

Grzegorz Brożek

publikacja 14.04.2014 10:21

Spotkanie rozpoczęło się na stadionie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 zawiązaniem wspólnoty i programem ewangelizacyjnym.

Jezu, dobrze nam tu! Koncert Bethesdy i New Life M wprowadził młodych w atmosferę radosnego spotkania Grzegorz Brożek /GN

Wszystkie grupy, które przyjeżdżały nawet z najodleglejszych krańców diecezji witała muzyka chrześcijańska grana ze sceny przez klerycki zespół Bethesda. – Zaproszeni są wszyscy młodzi z całej diecezji, przyjechać może każdy, kto chce. Najczęściej jest tak, ze dekanalni duszpasterze organizują grupy. Z różnych parafii dekanatu przyjeżdża 2-3 autobusy, czasem jeden. Różnie bywa. Mam nadzieję, że udaje się zorganizować wyjazdy tak, by tu, w stolicy diecezji byli przedstawiciele każdej parafii – mówi ks. dr Paweł Górski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Młodzież gromadzi się w Niedzielę Palmową od 29 lat wokół swoich pasterzy spełniając wolę Jana Pawła II. – Ojciec święty miał wyjątkową intuicję. Chodzi o to, by doświadczyć ducha radości, wspólnoty Kościoła. Papież wiedział, że takie doświadczenie inspiruje młodych – dodaje ks. Paweł. Tu widzą, że jest ich bardzo wielu, wielu wierzących w Chrystusa, wielu tych, którzy nie wstydzą się do tego przyznać. To buduje, wzmacnia wiarę.

Alicja Majda na spotkanie do Tarnowa przyjechała z Kaniny. – Przyjechaliśmy z dekanatu trzema autobusami. Jest nas blisko 150 osób. Z samej Kaniny 15 osób po to, by wspólnie się modlić – mówi Alicja. Liczyli na dobra pogodę i ta nie zawiodła. – Wiedzieliśmy, że będą fantastyczne koncerty. Świetna okazja, by doświadczyć wspólnoty, spotkać znanych nam i tych nowych ludzi, naszych rówieśników. Ten tłum to ludzie, którzy chcą się modlić, uwielbiać Pana Boga, czujemy się tu dobrze – dodaje.

O godz. 10.00 wszystkich młodych przywitał biskup tarnowski Andrzej Jeż. Wspólnie z nimi również się modlił. – Co my możemy dać światu? – pytał młodych biskup Andrzej Jeż. – Możemy przekazać światu iskrę miłosierdzia, naszą wiarę, entuzjazm, wspaniałą kulturę. Dlatego, gdy zbliżają się Światowe Dni Młodzieży jesteśmy bogaci duchowo. To dzisiejsze spotkanie powoli przygotowuje nas do spotkania w Krakowie. Możemy wypełnić tych, którzy przyjadą naszą radością, entuzjazmem, pięknem życia chrześcijańskiego. Dlatego zachęcam was, byście mocniej włączyli się w wasze grupy parafialne, dekanalne – mówił do młodzieży bp Andrzej Jeż.

Po tym sceną zawładnęła grupa New Life M, która przez półtorej godziny prowadziła muzyczne czuwanie. Na scenie zespołowi towarzyszyła schola diecezjalna.