"Mechanik" świętuje

Grzegorz Brożek

dodane 25.04.2014 00:30

Główne uroczystości odbyły się 24 kwietnia. Mszy św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

"Mechanik" świętuje Na Mszę św. przyszli uczniowie, nauczyciele, absolwenci i ludzie związani ze szkołą Grzegorz Brożek /GN

Historia szkoły zaczęła się jeszcze przed II wojną światową. Pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę w Prywatnej Męskiej Szkole Mechanicznej 3 września 1938 roku. Od tego czasu jej mury opuściło tysiące przygotowanych do życia i zawodu młodych ludzi. W 2006 roku, rok po śmierci Jana Pawła II, placówka jednogłośną decyzją środowiska szkolnego, przyjęła za patrona papieża Polaka.

- Odejście wielkiego rodaka, ojca świętego Jana Pawła II, wzbudziło gorące pragnienie zachowania go w naszej pamięci na zawsze. Fakt ten sprawił, iż gremium szkolne zdecydowało jednomyślnie, że patronem naszej szkoły zostanie Jan Paweł II. Mamy nadzieję, że nadanie imienia naszej szkole uczyni nas lepszymi i podniesie prestiż naszej placówki, a słowa Jana Pawła II: "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi" będą dla nas przesłaniem - deklarowali w  szkole kilka lat temu. Czy tak się stało? Jubileusz jest z pewnością chwilą, by uczynić rachunek sumienia. 

W czasie Mszy św. bp Andrzej Jeż wskazał na postać Jana Pawła II, który ciągle, zgodnie z zaciągniętym przez szkołę zobowiązaniem, powinien być wzorem wychowania, postawy. Środowisku szkolnemu pogratulował także bogatych i długich tradycji kształcenia zawodowego.