Jeden z nas?

Ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 18.05.2014 09:14

Kandydatów do europarlamentu zapytano o postawę względem życia ludzkiego. Kto z nich jest pro life?

Czy spośród kandydatów do PE wybierzemy obrońców życia? Wkrótce się okaże Czy spośród kandydatów do PE wybierzemy obrońców życia? Wkrótce się okaże
Joanna Sadowska /GN

Europejska Federacja Ruchów Obrony Życia „Jeden z Nas” w każdym z 28 krajów UE zadaje pytania kandydatom do Parlamentu Europejskiego o ich stosunek do życia ludzkiego. W okręgu wyborczym nr 10 (Małopolska i Świętokrzyskie) 100 proc. punktów (postawa pro life) uzyskali: Arkadiusz Mularczyk, Edward Siarka, Lucyna Malec z partii Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro, Ryszard Legutko i Leszek Murzyn z PiS, Stanisław Żółtek z Nowej Prawicy Janusza Korwina- Mikke, Bogusław Sonik z PO. Poniżej 90 proc. uzyskała Beata Kij z Solidarnej Polski. Na pytania nie odpowiedziały pozostałe komitety wyborcze i startujący z nich kandydaci. Odpowiedzi kolejnych kandydatów będą się ukazywały sukcesywnie na stronie fundacji „Jeden z Nas”.

W okręgu wyborczym nr 9 (Podkarpacie) 100 proc. punktów (postawa pro life) uzyskali Maria Kurowska z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro, Alicja Zając i Stanisław Ożóg z PiS, Kazimierz Jaworski i Tomasz Kloc z Polski Razem Jarosława Gowina. Powyżej 90 proc. punktów uzyskała Irena Kulig z listy nr 1 Solidarnej Polski. Na pytania nie odpowiedziały pozostałe komitety wyborcze i startujący z nich kandydaci.

Odpowiedzi kandydatów.