Egzamin powołanych

Ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 01.07.2014 13:58

Do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie zgłosiło się w pierwszym terminie rekrutacji 32 kandydatów.

Egzamin wstępny w WSD w Tarnowie Egzamin wstępny w WSD w Tarnowie
Ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbył się egzamin wstępny. – Zgłosiło się 32 kandydatów – mówi ks. rektor dr Jacek Nowak. 1 lipca pisali test z wiedzy religijnej i humanistycznej, przeszli też rozmowy kwalifikacyjne.

Do seminarium zgłosili się tegoroczni maturzyści, jak i studiujący do tej pory na uczelniach świeckich. – Pochodzę z parafii Matki Boskiej Bolesnej z Limanowej. Myśl o kapłaństwie kiełkowała we mnie od paru lat. Chodziłem do technikum, więc miałem więcej czasu na przemyślenie swojej decyzji. Pan Bóg tak pokierował moim życiem, że postanowiłem odpowiedzieć na Jego wezwanie – mówi Mateusz.

Po dwóch latach studiów inżynieryjnych na Politechnice we Wrocławiu do WSD w Tarnowie zgłosił się Artur z par. św. Antoniego Padewskiego w Męcinie. – Długo się wahałem, w tym czasie rozpocząłem już studia. Myślę, że ta decyzja jest przemyślana i przemodlona, że jest moja. Zgłosiłem się, ponieważ nie chciałem dłużej czekać, a zadecydowało o tym kazanie ojca jezuity w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ojciec mówił, że nie bać naśladować Jezusa. Jego słowa odczytałem jako skierowane specjalnie do mnie, więc jestem – mówi Artur.