Nawiedzenie w Tworkowej

GB

publikacja 02.07.2014 08:32

W dniach od 29 do 30 czerwca peregrynację przeżywała niewielka, najmłodsza wspólnota parafialna w dekanacie w parafii Tworkowa.

Nawiedzenie w Tworkowej Ofiarnie w przygotowania i przebieg włączyły się wszystkie wspólnoty, w tym druhowie z OSP Grzegorz Brożek /Foto Gość

Bezpośrednie przygotowania do nawiedzenia odbywały się w oktawie Bożego Ciała. Wspólnota przeżywała w tym czasie Misje Święte, które głosił ks. prał. Józef Wałaszek.

– Zafundował nam wszystkim maraton modlitewny i mocne doświadczenie duchowe, które zaowocowały przystąpieniem do sakramentu pokuty i pojednania także tych, którzy dość dawno z niego nie korzystali – mówi ks. Ryszard Łątka, proboszcz parafii.

Przygotowaniom duchowym towarzyszyła troska o samą świątynię i jej otocznie, by godnie przygotować się do nawiedzenia. Powitaniu obrazu 29 czerwca przewodniczył pochodzący z sąsiedniej Tymowej bp Stanisław Salaterski. Po pierwszym nabożeństwie wierni długi czas modlili się, czuwali, wypraszali łaski. 30 czerwca, przy padającym deszczu, wspólnota pożegnała obraz przekazując go do parafii w Tymowej.