Peregrynacja w Rożnowie

Joanna Sadowska

dodane 06.07.2014 00:45

W pierwszy piątek lipca obraz nawiedził parafię św. Wojciecha BM i Podwyższenia Krzyża Św.

Rożnów Rożnów
W oczekiwaniu na obraz
Joanna Sadowska /Foto Gość

Uroczystościom na powitanie obrazu i relikwii Apostołów Miłosierdzia przewodniczył bp Stanisław Salaterski. Obecni byli również kapłani z dekanatu oraz ziomkowie z pobliskich parafii.

W rożnowskiej wspólnocie kult Pana Jezusa Miłosiernego rozwija się od dawna. – W każdy piątek mamy wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmawiamy koronkę wraz z fragmentami "Dzienniczka" św. s. Faustyny – mówi ks. Marek Truś, proboszcz miejsca. – Osiem tygodni temu do tego nabożeństwa dołączyliśmy specjalną modlitwę o owoce nawiedzenia obrazu.

Przez 9 dni poprzedzających uroczystość odmawiana była nowenna, a od niedzieli odbywały się w parafii rekolekcje o tajemnicy Bożego miłosierdzia. – Wprowadziliśmy też Godzinę Miłosierdzia o 15.00, podczas której polecamy prośby pisane przez wiernych. Ludzie wpisują się też do księgi łask i postanowień, prosząc o nawrócenie i zgodę w rodzinie czy wyjście z nałogu pijaństwa – mówi.

– Peregrynacja to wielkie wydarzenie i radość. Pan Jezus przychodzi do nas, do każdego z osobna, do naszego miejsca zamieszkania i do całej parafii. Prosi nas przy tym, by na Jego miłość odpowiedzieć miłością – dodaje Zygmunt Paruch z Rożnowa, nadzwyczajny szafarz Eucharystii.

Z Rożnowa obraz przewieziony został do parafii Tropie.