Strefa młodych serc

ks. Zbigniew Wielgosz

dodane 24.07.2014 19:51

Sanktuarium w Okulicach stolicą młodych z całej diecezji.

Strefa młodych serc w Okulicach Strefa młodych serc w Okulicach
Ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

W sanktuarium Matki Bożej w Okulicach rozpoczęła się „Strefa młodych serc” zorganizowana pod patronatem Dzieła Powołań Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Do Okulic zjechała młodzież z całej diecezji wraz ze swymi duszpasterzami. Opiekunkami grup są również siostry zakonne.

Po raz pierwszy „Strefa młodych serc” odbyła się w Nowym Sączu w sanktuarium Przemienienia Pańskiego w ubiegłym roku. Spotkanie ewangelizacyjne trwało jeden dzień w ramach wielkiego odpustu ku czci Przemienionego. W tym roku formuła spotkania została rozszerzona do dwóch dni, w których zaplanowano wspólnotową modlitwę uwielbienia, świadectwa i koncerty ewangelizacyjne. Młodzi mają też okazję do modlitwy prywatnej w okulickim sanktuarium, spowiedzi i rozmów z kapłanami.

– Strefa młodych serc odbywa się tym razem w Okulicach i mamy nadzieję, że tu już pozostaniemy i tu dzieło ewangelizacji młodych będzie się rozwijać. Mamy dwa cele: ewangelizować i pomagać odkryć swoje powołanie, nie tylko powołanie do kapłaństwa czy życia zakonnego, ale również powołanie do małżeństwa. Ponad 350 młodych gościmy podczas tegorocznej „Strefy” – mówi ks. Tomasz Biernat, organizator „Strefy”. 

Młodzi zjechali z różnych stron diecezji. – Są z okolic Mielca, Dębicy, Nowego Sącza, Tarnowa, Piwnicznej, Bochni. Wierzymy, że „Strefa” będzie zataczać coraz większe kręgi. Taniec, zabawa, modlitwa – wszystko dla uwielbienia Chrystusa. Zaplanowaliśmy spotkania z ciekawymi ludźmi, koncerty zespołów i przede wszystkim Eucharystię – dodaje ks. Tomasz.