Peregrynacja w Uszwi

ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 27.07.2014 09:33

Parafia św. Floriana powitała obraz Miłosiernego.

Procesja do kościoła Procesja do kościoła
Ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

We wspomnienie rodziców Matki Bożej, świętych Joachima i Anny, obraz Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwie świętych Faustyny i Jana Pawła II nawiedziły parafię w Uszwi. Mieszkańcy przygotowywali się do tego wydarzenia od początku rozpoczęcia peregrynacji w diecezji tarnowskiej. – Codziennie przed wieczorną Mszą św. modliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia, w pierwsze czwartki miesiąca wprowadziliśmy nabożeństwo do Najświętszej Krwi Chrystusa połączone z godziną świętą, modlitwą za kapłanów i o powołania kapłańskie. Przed samą uroczystością była nowenna do Bożego Miłosierdzia, rekolekcje. Parafia żyła nawiedzeniem na długo przed nim – mówi ks. proboszcz Jan Kudłacz.

Kult Pana Jezusa Miłosiernego jest żywy w parafii św. Floriana. – Mamy obraz Pana Jezusa, ludzie modlą się koronką, mają w domach obrazy. Materialnym znakiem będzie witraż z postacią Jana Pawła II i s. Faustyny, a w przyszłości bł. Karoliny – dodaje ks. proboszcz.

W uroczystości powitania obraz i relikwii uczestniczyły tłumy parafian. Licznie reprezentowani byli strażacy. Nie zabrakło kobiet ubranych w stroje ludowe, dzieci, ministrantów i dziewczynek w DSM. Powitaniu i Mszy św. przewodniczył bp Władysław Bobowski.