Gdzie jest niebo?

Ks. Zbigniew Wielgosz

dodane 28.07.2014 11:55

W Szynwałdzie odbył się V Piknik Muzyczny, który zgromadził tłumy parafian i gości.

Parafialna scholka dziecięca Parafialna scholka dziecięca
Ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Po raz piąty odbył się w Szynwałdzie piknik muzyczny „Stacja Niebo”. – W tym roku hasłem pikniku są słowa „Przybij piątkę Jezusowi”. Przede wszystkim znaczą one to, że Jezus jest naszym przyjacielem, że patrzy się Mu prosto w oczy i nigdy nie zdradza. Bynajmniej nie chcemy infantylizować doświadczenia Boga w Jezusie, ale wyrazić naszą przyjaźń z Nim właśnie przez taki młodzieżowy gest. Piknik jest dla nas okazją, żeby zrobić coś dobrego, pożytecznego dla całej parafii. Chcemy pokazać, że Kościół jest młody, a wiara daje radość – mówią Dominik i Olga.

Spotkanie rozpoczęła Msza św., a po niej na scenie przy kościele parafialnym zaprezentowały się zespoły muzyczne. Wystąpiła dziecięca scholka parafialna oraz klerycki zespół Bethesda. – Pracujemy przez cały rok w naszych zespołach, a podczas „Stacji Niebo” możemy pokazać efekty naszej roboty – dodaje Olga. Modlitewnym wydarzeniem „Stacji Niebo” była adoracja Najświętszego Sakramentu i uwielbienie prowadzone przez szynwałdzki zespół „Fiat”.

– To, co dają z siebie dzieci, młodzi, dorośli parafianie, buduje i bardzo cieszy. Chcę, żebyśmy z tegorocznego pikniku skorzystali duchowo – mówi ks. Grzegorz Sroka, organizator. Piąty już piknik przynosi konkretne owoce. – Widzę duże zainteresowanie parafian tą inicjatywą, wielkie jest zaangażowanie młodych. Piknik pokazuje ich całoroczną pracę i zachęca innych do włączenia się w duszpasterstwo w parafii – cieszy się ks. proboszcz Józef Michalski. Organizację pikniku wsparł wójt gminy Skrzyszów i wielu darczyńców.