Peregrynacja w Gosprzydowej

ks. Zbigniew Wielgosz

publikacja 29.07.2014 21:19

Obraz Jezusa Miłosiernego zawitał do najmniejszej parafii w dekanacie Brzesko.

Powitanie obrazu i relikwii Powitanie obrazu i relikwii
Ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość

Tłumy wiernych witały obraz Pana Jezusa i relikwie apostołów Bożego Miłosierdzia w Gosprzydowej. Wśród wiernych wyróżniali się członkowie zespołu Gosprzydowianie, którzy ubrali się w stroje krakowskie. – Do nawiedzenia przygotowywaliśmy się od dawna. Przede wszystkim przez modlitwę. Przeżywaliśmy dziewięciomiesięczną nowennę, w każdy pierwszy piątek miesiąc mieliśmy adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością prywatnej modlitwy i spowiedzi. Adorację prowadziły panie z naszego Caritas. Przed samym nawiedzeniem były rekolekcje prowadzone przez ks. Janusza Krajewskiego. Owocem duchowym peregrynacji zostanie comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy pierwszy piątek – mówi ks. proboszcz Krzysztof Klimczak.

Obraz witał bp Wiesław Lechowicz w asyście proboszczów parafii dekanatu brzeskiego i księży pochodzących z Gosprzydowej. – Dowiadując się o katastrofach, wypadkach, których nie brakowało w ostatnim czasie, uświadamiamy sobie, że nasze ludzkie życie wisi na włosku i że kimś, kogo możemy się uchwycić jest tylko Bóg objawiający się w Jezusie Chrystusie – mówił w homilii bp Lechowicz.

Wierni modlili się przed obrazem Miłosiernego przez całą dobę, mieli też możliwość oddania czci relikwiom śś. Faustyny i Jana Pawła II. Czas nawiedzenia trwał od 28 do 29 lipca. Z Gosprzydowej obraz został przewieziony do Poręby Spytkowskiej.