Nawiedzenie w Krzyżanowicach

Grzegorz Brożek

publikacja 04.09.2014 10:19

Jezus Miłosierny gościł wśród wiernych tej parafii 30 i 31 sierpnia.

Nawiedzenie w Krzyżanowicach Pożegnanie obrazu i relikwii w Krzyżanowicach Grzegorz Brożek /Foto Gość

Tydzień przed peregrynacją trwały Misje święte głoszone przez o. Leona Praczyka. – Sugestywne kazania przypomniały nam o sensie życia, o tym, co stanowi jego istotę. Dziś często brak nam czasu na to, by się zatrzymać w życiowym pędzie i zastanowić nad tym, co ważne – mówi ks. Krzysztof Duda, nowy proboszcz parafii, który w tym roku zastąpił ks. Romana Raka. Rekolekcje przypomniały o roli miłości Boga w naszym życiu.

Czasem szczególnego przygotowania był lipiec i sierpień bieżącego roku. Zwłaszcza wtedy po Mszach św. wierni polecali zbliżającą się peregrynację odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem. 27 sierpnia odbyła się spowiedź parafialna. Jezusa Miłosiernego w łagiewnickim obrazie witali wraz z biskupem Władysławem Bobowskim 30 sierpnia.

- Wierzymy, że miłosierny Chrystus umocnił nas do wiernego trwania w tradycji naszych przodków. Wierzymy, że słowa „Jezu ufam Tobie” będą drogowskazem dla cierpiących i wątpiących - dodaje ks. Duda. Wzruszeni i poruszeni parafianie 31 sierpnia przekazali obraz i relikwie wspólnocie w Gawłowie.