Królowa Rodzin

js

publikacja 09.09.2014 12:51

W Chorzelowie świętowano jubileusz 200-lecia przybycia do parafii cudownego obrazu.

Msza św. odpustowa w Chorzelowie Msza św. odpustowa w Chorzelowie
Na pierwszym planie przedstawiciele rodziny Tarnowskich
Joanna Sadowska/ Foto Gość

Uroczystości poprzedziły tygodniowe misje święte prowadzane przez księży sercanów. Główne uroczystości odbyły się 6 i 7 IX. W sobotę Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Jeż. – Często nasze rodziny są podzielone i rozproszone. Dlatego z taką wielką tęsknotą przychodzimy do tego sanktuarium. Wpatrzeni w cudowny obraz dostrzegamy inny świat. To świat głębokich relacji i bliskości. Świat, który tworzy syntezę Bożej i ludzkiej miłości. Chcemy w tym źródle doświadczyć ukojenia i odrodzenia i na nowo budować nasze rodziny, mocne Bogiem – mówił hierarcha.

Tego dnia do sanktuarium pielgrzymowali członkowie stowarzyszenia Legionu Maryi oraz uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę z grup mieleckich. Obecni byli również kapłani, siostry zakonne i przedstawiciele rodziny Tarnowskich.

W kolejny dzień pod przewodnictwem abp. Henryka Nowackiego, modlono się w intencji małżonków przeżywających jubileusz pożycia małżeńskiego. Uroczystości zakończyła Msza św. w intencji kapłanów.

– Parafianie pięknie uczestniczyli w tygodniu misyjnym i odpuście. Tegoroczny odpust jest wyjątkowy, bo połączony z jubileuszem 200. rocznicy ofiarowania parafii przez hrabiego Michała Tarnowskiego łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin. Cieszymy się z obecności rodziny Tarnowskich, potomków właścicieli Chorzelowa, bo to przecież także i ich jubileusz – mówił ks. prał. Andrzej Rams, proboszcz chorzelowski i kustosz sanktuarium.

 

TAGI: