Tarnowscy ratownicy medyczni obronili tytuł mistrza

Paweł Juśko/js

publikacja 25.09.2014 12:19

W Płocku odbyły się XIII Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym.

Zawodnicy mieli do wykonania zadania sprawdzające wiedzę i praktykę Zawodnicy mieli do wykonania zadania sprawdzające wiedzę i praktykę
arch. Starostwa Powiatowego w Tarnowie

Po raz drugi z rzędu zwycięzcą zostali ratownicy medyczni Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie: Grzegorz Barcik, Paweł Kukla, Witold Duda. Uzyskali oni 308 punktów.

Drugie miejsce zajęło Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu z wynikiem 303 punktów. Na trzeciej pozycji znalazło się Bielskie Pogotowie Ratunkowe z liczbą 280 punktów.

W rozegranych w Płocku XIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym wzięło udział 39 doborowych zespołów ratownictwa medycznego z całego kraju, w tym także dwa zespoły  Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Zawodnicy mieli do wykonania wiele zadań sprawdzających różne obszary wiedzy i praktyki w Ratownictwie Medycznym a także ze sprawności fizycznej.

Ratownicy mieli między innymi za zadanie pomóc gościom imprezy imieninowej, którzy zatruli się grzybami, wykonać segregację medyczną, prowadzić akcję ratunkową pięcioletniego dziecka u którego doszło do zatrzymania krążenia czy też prowadzić resuscytację 45. letniego mężczyzny z zawałem mięśnia sercowego. Wyzwaniem dla ratowników z Tarnowa było udzielenie pomocy około 15 spadochroniarzom, którzy w wyniku awarii samolotu doznali poważnych obrażeń ciała, co jest szczególnie trudnym zadaniem. Przygotowano również symulację pacjenta, u którego w wyniku zasłabnięcia doszło do amputacji kończyny górnej.

Na podium drużyna z Tarnowa stanęła po raz drugi   Na podium drużyna z Tarnowa stanęła po raz drugi
arch. Starostwa Powiatowego w Tarnowie