Zmarł ks. Pelc

MP, GB

publikacja 07.11.2014 10:31

6 listopada 2014 roku zmarł długoletni proboszcz parafii Ptaszkowa.

Zmarł ks. Pelc Ks. Stanisław Pelc na emeryturze był bardzo aktywny. W 2013 roku głosił m.in. konferencję na diecezjalnym spotkaniu grup św. o. Pio w Dębicy Grzegorz Brożek /Foto Gość

Emerytowany proboszcz parafii Ptaszkowa ks. prałat Stanisław Pelc zmarł 6 listopada.

- Msza święta żałobna w Domu Księży Emerytów, przy ul. Pszennej w Tarnowie odbędzie się w poniedziałek 10 listopada o godz. 09.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Ptaszkowej będzie w poniedziałek. 10 listopada. o godz. 12.00. Po niej ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu - informuje ks. dr Marek Podgórski, notariusz tarnowskiej Kurii.

Ks. Stanisław Pelc urodził się 18 lipca 1931 roku w Proszowicach. Egzamin dojrzałości złożył w Krakowie. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 24 stycznia 1954 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Dąbrowa Tarnowska, Grybów, Nowy Sącz (pw. św Małgorzaty), Tarnów (pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa), Szczepanów, Sędziszów Małopolski i Bochnia (par. pw. św. Mikołaja). W latach 1976 – 1995 pełnił urząd proboszcza parafii Ptaszkowa. Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Grybów, a także diecezjalnego referenta do spraw duszpasterstwa rolników oraz członka Diecezjalnej Komisji Kaznodziejskiej. W 1991 roku został otrzymał godność Kapelana Jego Świątobliwości. Po przejściu na emeryturę mieszkał w parafii Ptaszkowa, w charakterze rezydenta. Od stycznia 2012 roku mieszkał w  Domu Księży Emerytów przy ul. Pszennej w Tarnowie.

TAGI: