Peregrynacja w Przecławiu

js

publikacja 25.11.2014 12:49

Parafię Wniebowzięcia NMP nawiedził Jezus Miłosierny.

Powitanie obrazu w Przecławiu Powitanie obrazu w Przecławiu
arch. parafii

20 i 21 XI parafia w Przecławiu przeżywała uroczystość nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II. Obraz i relikwie apostołów miłosierdzia, wraz z kapłanami dekanatu, witał bp Jan Piotrowski.

W ramach przygotowania do uroczystości odbyła się renowacja misji świętych. Prowadzili je ojcowie saletyni: ks. Władysław Pasiut i ks. Paweł Bryś. Z kolei dla uczniów szkół podstawowych ogłoszono konkurs pt. „Być miłosiernym… Co to znaczy dzisiaj?”. Jego rozstrzygnięcie i rozdanie nagród odbyło się w środę, przed uroczystościami peregrynacyjnymi.

– To był wielki czas łaski dla naszej wspólnoty. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączali się w przygotowanie tej uroczystości. Naszym duszpasterzom, ojcom saletynom, siostrom zakonnym, a szczególnie s. Esterze za przygotowanie kościoła, panu organiście, LSO, radzie duszpasterskiej, strażakom, policji, wszystkim delegacjom, grupom modlitewnym. Dziękujemy również wszystkim parafianom za liczną obecność w czasie Mszy świętych, nabożeństw i czuwań modlitewnych. Niech wszelkie dobro duchowe, które stało się naszym udziałem w tych szczególnych dniach umacnia naszą wiarę, będzie dla nas wsparciem w codziennym podążaniu za Chrystusem; niech dary Boga pełnego miłosierdzia przemieniają naszą wspólnotę, nasze rodziny i każdego z nas osobiście – podkreślali kapłani pracujący w parafii.

Z Przecławia obraz wraz z relikwiami został przewieziony do Dobrynina.